На перший погляд, ковдра може здатися досить простим текстильним виробом, який виконаний у вигляді чохла з наповнювачем. Насправді, це не зовсім так. Розібратися у різноманітті представлених на ринку ковдр без спеціальних знань досить проблематично. Редакція Adami вирішила розібратися у цьому питанні детальніше.
Як вибрати ковдру
Перед покупкою ковдри необхідно визначитися з такими параметрами:
- Мікроклімат у приміщенні в теплу та холодну пору року.
- Тип наповнювача.
- Розмір.
- Уподобання та індивідуальні особливості.
Виробники випускають ковдри для різних сезонів. Тепліші моделі призначені для зими. Для літнього сезону можна придбати більш прохолодну ковдру. Окрім цього, на ринку представлені універсальні вироби. Якщо ви проживаєте в регіоні з різким перепадом температур, то має сенс придбати кілька ковдр.
Наповнювач ковдри
У сучасних ковдрах використовуються синтетичні та натуральні наповнювачі. Варто відзначити, що ковдри з натуральними наповнювачами на кшталт вовни, пуху, льону, бамбука та шовку важче та дорожче. Ковдри з синтетичними наповнювачами дешевші та легші, проте вони гірше пропускають повітря.
Чохол ковдри
Для пошиття чохлів ковдр використовуються натуральні матеріали (поплін, сатин, тик та ін.) та синтетичні (мікрофібра та поліестер). До чохлів пред’являються такі вимоги:
- Ступінь зносостійкості.
- Тактильні властивості.
- Щільність тканини.
Найбільше поширені чохли з перкалю та сатину. Вони добре пропускають повітря, не електризуються та легко відмиваються. Чохли із синтетичних тканин обходяться на 30-40% дешевше, однак у них є одна неприємна особливість. Вони накопичують статичну електрику.
Розмір ковдри
Ковдри випускаються у таких стандартних розмірах:
- 142х205 см (полуторне).
- 172х205 см (двоспальне).
- 200х220 см (євростандарт).
- 220х240 см (максі євро).
- 110х140 см (дитяче).
Оптимальним варіантом для однієї людини є полуторна ковдра. Сімейній парі більше підійде ковдра євростандарту, тому що двоспальні моделі для двох зручні далеко не завжди.