Контактні лінзи вже багато років залишаються дуже популярним методом корекції зору. Їх використовують люди з різними порушеннями, різної статі та віку. Вони є безпечними, ефективними та досить простими у використанні. Проте все ж існує чимало міфів, пов’язаних з такими засобами корекції зору. І через них багато людей відмовляються від їх використання — просто бояться. Але спробуймо дізнатися правду та розвінчати найпоширеніші міфи про контактні лінзи.

Міф 1. Лінзи незручні
У цьому міфі є доля правди. Якщо перший раз вдягнути контактні лінзи, вони будуть відчуватися на очах та викликат дискомфорт. Проте до лізн, як і до нового взуття, потрібно звикнути. Вже через кілька днів використання дискомфорт зникне.
Насправді, більшість користувачів вважає. що контактні лінзи є більш зручним методом корекції зору, ніж окуляри . Добре підігнані лінзи практично непомітні і дозволяють забути про них протягом дня. На відміну від окулярів, вони не обтяжують ніс, не мають оправ, які обмежують поле зору або заважають виконувати повсякденні справи. Сучасні лінзи також мають відповідні властивості, які забезпечують комфорт протягом багатьох годин .
А якщо враховувати, що лінзи можуть впоратися з корекцією різних вад зору, зокрема й тих, що потребують носіння окулярів з дуже товстими лінзами, то можна зробити висновок, що невеликі й непомітні вироб насправді можуть бути більш зручними та практичними.
Міф 2. Лінзи випадають з очей
Добре підібрані та правильно накладені лінзи не повинні випадати з очей . Однак це може статися, коли ви сильно терте очі або коли лінзи невідповідного розміру, тому що ви вибрали їх самостійно, а не довірили це завдання офтальмологу. Але й така ситуація є вкрай рідкою.
Лінзи створені таким чином, щоб залишатися на поверхні ока, незалежно від положення тіла. В них можна не тільки ходити, кліпати, плакати, потрапляти під дощ та сніг, або шалений вітер. Лінзи дозволяють займатися екстремальними видами спорту, вони залишаються статичними в результаті серйозних навантажень та різких змін тіла.
Міф 3. Лінза може прилипнути до ока
Контактні лінзи не прилипнуть до очей, якщо дотримуватися правил їх використання та догляду. Однак бувають ситуації, коли ми намагаємося зняти лінзу в кінці дня, але відчуваємо, що вона перестала рухатися. Найчастіше це відбувається через сухість очей. Потім слід застосувати зволожувальні очні краплі та почекати кілька хвилин, доки лінза знову почне рухатися й її можна буде легко зняти.
Не варто турбуватися, що лінза назавжди залишиться на очах або й більше — десь загубиться на оці. Використовуйте зволожувальні краплі та дотримуйтесь простих інструкцій, і ви знімете її швидко й легко. Доречі, в інтернеті є маса рекомендацій, які спростять видалення лінз.
Міф 4. Лінза може рухатися за оком
Загубити контактну лінзу за оком — це поширений страх багатьох людей. І він звучить жахливо, але, на щастя, це черговий міф , який не має нічого спільного з реальністю. Цього не дозволяє анатомічна будова ока, а саме оболонка, що покриває передню частину очного яблука, яка з’єднана з внутрішньою частиною повіки. Це створює природний захисний бар’єр, який запобігає переміщенню лінзи за оком.
Іншими словами — лінза фізично не може потрапити за око через відсутність для цього потрібних шляхів або отворів. Її руху заважають природні тканини ока. Тому цей міф можна сміливо викреслювати зі списку своїх страхів.
Міф 5. Догляд за лінзами займає багато часу
Чистка лінз може здатися досить складною для людей, які ніколи раніше цього не робили. Однак варто розуміти, що це не так. Після зняття лінз просто очистіть їх багатофункціональною рідиною відповідно до інструкції, а потім помістіть їх у контейнер для лінз із рідиною на ніч. Весь процес займає не більше 2-3 хвилин . Однак одноденні контактні лінзи не вимагають догляду, оскільки їх просто викидають через 1 день носіння.
Щоб призвичаїтися доглядати за лінзами, потрібно буквально декілька днів. Надалі цей процес стає рутинною звичкою й не викликає жодних проблем.
Міф 6. Контактні лінзи дорогі
Це уявлення не можна назвати міфологічним на всі 100%. Але всупереч багатьом уявленням, контактні лінзи не обов’язково повинні бути дорогим методом корекції зору. В даний час існує дійсно великий вибір лінз в різних цінових діапазонах. Багато що залежить від бренду, нашого дефекту зору та тривалості носіння лінз (чим частіше заміна, тим більше коштує). Вартість використання контактних лінз тривалого терміну носіння може становити 20-30 грн на день, а одноденні лінзи можуть обходитися їх власникам у 1400-3000 грн на місяць.
Варто враховувати також, що окремих витрат потребують й засоби догляду за лінзами. Але вони теж не є дорогими — це звичайні розхідники.
Міф 7. Контактні лінзи не можна носити для занять спортом
Контактні лінзи є ідеальним рішенням для гарного та комфортного зору під час фізичних навантажень . На відміну від склянок, вони не падають і їх неможливо розбити чи розбити. Крім того, вони забезпечують повну свободу рухів і широкий огляд. Лінзи рекомендовані практично для всіх видів спорту, крім плавання та інших водних видів спорту.
Проте навіть пловцям можна їх використовувати, але з деякими обмеженнями — їм потрібно обирати одноденні лінзи, носити їх виключно під окулярами для плавання та знімати відразу після завершення тренування.
Міф 8. Дітям не можна носити лінзи
Підлітки і діти також можуть носити контактні лінзи , звичайно, якщо фахівець не знайде протипоказань. Лінзи забезпечують більше свободи під час гри, навчання та уроків фізкультури, ніж окуляри. Однак батьки повинні бути впевнені, що їхні діти відповідально ставляться до гігієни носіння лінз і дотримання всіх правил, пов’язаних з їх одяганням, зніманням, чищенням тощо.
Основна запорука успіху при використання контактних лінз — попередня консультація з лікарем. Вона допоможе не тільки підібрати найбільш відповідний варіант, а й уникнути різних проблем зі здоров’ям.