Постільну білизну прийнято відносити до предметів першої необхідності. Оскільки під час сну білизна стикається з волоссям та шкірою, наше здоров’я прямо залежить від її натуральності та екологічності. Редакція Adami вирішила скласти вам шпаргалку з правильного догляду за білизною.
Тканина
Вибирайте білизну лише з натуральної тканини. Кращими бавовняними тканинами вважаються бязь, перкаль та поплін. Білизна з бязі обходиться найдешевше. Якщо бюджет дозволяє, рекомендуємо зробити вибір на користь білизни з перкалі, яка вважається королевою бавовняних тканин.
Прання
Білизну з попліну або перкалі необхідно прати один раз на два тижні. Алергіки можуть робити це частіше. За два тижні людське тіло скидає 1-2 г шкірного покриву, частина якого накопичується у білизні.
Бавовняну білизну рекомендується прати при температурі 30-40 градусів. Для натуральної тканини її цілком достатньо.
Глажка
Гладити білизну потрібно обов’язково, оскільки вона отримує додаткову термічну обробку. Гладьте білизну при температурі до 110 градусів із вивороту.
Порядок зберігання
Перед зберіганням випрану постільну білизну необхідно ретельно висушити. Обов’язково дочекайтеся повного висихання тканини. Використовуйте для зберігання білизни сухе та темне місце, яке не зазнає температурних перепадів. В іншому випадку в білизні можуть з’явитися цвіль або паразити. Прямі сонячні промені на тканину потрапляти не повинні. Від них вона може висохнути чи вигоріти.
Намагайтеся зберігати білизну у добре вентильованому місці. Ідеальним рішенням для цих цілей є комоди та шафи. Не використовуйте для зберігання білизни поліетиленові пакети та пластикові контейнери, оскільки вони можуть спричинити появу неприємного запаху, плісняви та паразитів. Це пояснюється тим, що контейнери та пакети не пропускають повітря. Для забезпечення додаткової свіжості тримайте в комоді або шафі з білизною ароматні саше, запашне мило або подушечки з травами. Їх необхідно міняти кожні два місяці, тому що аромат видихається.